تلفن تماس برش سا09032109107 -- 09199657303
close

مزایای استفاده از انرژی خورشیدی

مزایای استفاده از انرژی خورشیدی

استفاده از انرژی خورشیدی

در میان همه بحث ها در مورد استفاده از منابع تجدید پذیر انرژی مانند باد یا انرژی خورشیدی برای صرفه جویی در محیط زیست ، همچنین یک مکتب فکری وجود دارد که اشکالات استفاده از انرژی خورشیدی را برجسته می کند. اگرچه در حال حاضر میزان مصرف انرژی خورشیدی برای برق 2.8 درصد است ، اما سازمان های بین المللی و حتی کنفرانس پاریس 24 یا COP 24 به طور مداوم در تلاشند تا آن را افزایش دهند.

هدف فعلی افزایش این میزان مصرف تا 32الی30 درصد در سراسر جهان تا سال 2030 است. نمی توان انکار کرد که خورشید یکی از فراوانترین منابع انرژی را ارائه می دهد. برآوردها نشان می دهد که زمین ما حدود 120،000 تراوا از تابش خورشیدی دریافت می کند ، یعنی 20،000 برابر بیشتر از آنچه جهان ما واقعاً نیاز دارد. این مقاله در مورد همه جوانب مثبت و منفی انرژی خورشیدی صحبت می کند. مزایای استفاده از انرژی خورشیدی :

منبع انرژی پاک :
استفاده از انرژی خورشیدی به شما منبع پاک می دهد که محیط زیست را آلوده نمی کند. این یک منبع انرژی تجدید پذیر است و می توان به طور مستقیم روزانه از خورشید استفاده کرد. اثرات تغییر آب و هوا را کاهش دهید :
در آغوش گرفتن انرژی خورشیدی منافع مستقیمی در کاهش ردپای کربن ما در کره زمین دارد. برآوردها نشان می دهد که پذیرش خورشیدی در کاهش خسارات ناشی از تغییرات آب و هوایی در آینده ، موجب صرفه جویی 259 میلیارد دلاری در سطح جهان خواهد شد. مشوق های دولت ها : بیشتر دولت ها مشوق افرادی هستند که پانل های خورشیدی را در خانه های خود نصب می کنند. یارانه های دولتی زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از انرژی خورشیدی از بیشتر انرژی مورد نیاز خود برای استفاده روزمره استفاده کنید. صورتحساب برق شما را کاهش می دهد: در صورت مکمل برق منظم با انرژی خورشیدی ، صورتحساب برق شما نیز می تواند به طرز چشمگیری کاهش دهد.

هزینه نگهداری کم است :
علاوه بر این ، هزینه نگهداری یک صفحه خورشیدی بسیار ناچیز است. بنابراین ، پس از نصب آن در خانه ، بسته به کیفیت ، برای 10-20 سال آینده در مکان مناسبی قرار خواهید گرفت.

معایب استفاده از انرژی خورشیدی

در حالی که مزایای استفاده از انرژی خورشیدی امیدوارکننده به نظر می رسد ، برخی از معایب استفاده از انرژی خورشیدی نیز وجود دارد. بیایید آنها را با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار دهیم. نصب و راه اندازی همراه با آلودگی : اگرچه وقتی به انرژی خورشیدی فکر می کنیم ، به انرژی پاک فکر می کنیم ، لازم به ذکر است که نصب پنل های خورشیدی نیز با آلودگی همراه است . هنگامی که پنل های خورشیدی منتقل شده و نصب می شوند ، آنها تمایل به انتشار گازهای گلخانه ای دارند.علاوه بر این ، برخی از مواد مورد استفاده در سیستم های فتوولتائیک سمی هستند. بنابراین ، می تواند به طور غیرمستقیم بر محیط زیست تأثیر بگذارد. هزینه اولیه بالا: هزینه اولیه نصب و استفاده خورشیدی بسیار زیاد است زیرا شخص مجبور است هزینه کل بسته را بپردازد. کل سیستم دارای باتری ، سیم کشی ، پنل خورشیدی و اینورتر است. بستگی به آب و هوا دارد:
استفاده از انرژی خورشیدی بسیار وابسته به خورشید است. بنابراین ، اگر هوا ابری است و خورشید ندارد ، ممکن است در آن روز برق مصرف نکنید. بنابراین در حال حاضر اتکای 100٪ به انرژی خورشیدی امکان پذیر نیست. شما باید آن را با منابع انرژی سنتی مکمل کنید. از حساب فوق ، می توان دریافت که انرژی خورشیدی همانطور که فکر می کردیم پاک نیست.

همچنین دارای برخی از معایب مرتبط با آن است. برخی از منفی های دیگر مانند هزینه های بالا و وابستگی به آب و هوا باعث ایجاد شک و تردید می شود. اما کاهش صورتحساب های برق ، یارانه ها و هزینه های پایین تعمیر و نگهداری آن را جبران می کند.
بر چسب ها :

انرژی خورشیدی

-

پنل های خورشیدی

-
صفحه خورشیدی
اخبار برش سا
اخبار برش سا
فروش چرخ گوشت مناسب برای چرخ کردن گوشت یخی و پیاز
خرید تیغه ی هالد و براکس
فروش برش دهنده موز و خیار بصورت طولی
عرضه بوجاری هوشمند با قیمتی بسیار مناسب