تلفن تماس برش سا09032109107 -- 09199657303
close

ساخت لنز های سبک و باریک

ساخت لنز های سبک و باریک

تولید لنز سبک و باریک

موج جدید تلفن های هوشمند برای رو به بازار همه با دوربین های باورنکردنی همراه است که عکس های درخشان تولید می کند. تنها یک شکایت وجود دارد - لنزهای ضخیم دوربین در پشت که مانند برجستگی های زشت روی یک صفحه شیشه ای جت دارند.

اما محققان مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه یوتا با ساخت لنز های سبک و باریک نوری که بسیار نازک تر و سبک تر از لنزهای دوربین معمولی است که با تصویربرداری در شب نیز کار می کند ، یک مزیت آینده برای تلفن های هوشمند بوجود اوردند که می تواند آن "برجستگی های دوربین" ناخوشایند را هموار کند. برای هواپیماهای بدون سرنشین و دوربین دید در شب برای سربازان.
کار این تیم در مقاله تحقیقاتی جدیدی منتشر شده است که در آخرین نسخه مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است . این مقاله توسط نویسندگان فارغ التحصیل رشته مهندسی برق و کامپیوتر U منجورول میم ، سورانگسو بانرجی ، آپاراتیم ماگومدر ، اساتید دانشیار مهندسی برق و کامپیوتر U راجش منون و براردی سنسیل رودریگز و استاد دانشیار ریاضیات فرناندو گوارا واسکز است. در حالی که لنزهای معمولی برای دوربین های گوشی های هوشمند چند میلی متر ضخامت دارند ، به گفته منون ، تولید لنز سبک و باریک جدید آنها فقط چند میکرون ضخامت دارند یا هزار برابر نازک تر از لنزهای معمولی.

تولید لنز های جدید

منون می گوید: "لنزهای ما صد برابر سبک تر و هزار بار نازک تر هستند ، اما عملکرد می تواند به اندازه لنزهای معمولی خوب باشد." یک لنز خمیده معمولی باعث می شود که یک لنز خاموش شود و قبل از رسیدن به سنسور دوربین که تصویر دیجیتال را تشکیل می دهد ، خم شود. اما این لنز جدید است بسیاری از ریزساختار، هر خم شدن نور در جهت صحیح در سنسور. این تیم فرآیند ساخت با نوع جدیدی از پلیمر به همراه الگوریتم هایی را ایجاد کرده اند که می توانند هندسه این ریزساختارها را محاسبه کنند. وی توضیح می دهد: "شما می توانید از این ریزساختارها به عنوان پیکسل های بسیار کوچک یک لنز فکر کنید." "آنها به خودی خود لنز نیستند ، اما همه با هم کار می کنند تا به عنوان یک لنز عمل کنند." نتیجه ، تولید لنز های جدید که به جای خمیده و بیش از 20 برابر از موی انسان نازکتر است و قابلیت اضافه شدن آن در تصویربرداری حرارتی برای دیدن اشیاء در تاریکی وجود دارد.

در حالی که این در نهایت می تواند دوربین های گوشی های هوشمند را بدون هیچ مشکلی تولید کند ، می تواند به آنها این امکان را بدهد که از تصویربرداری حرارتی برای جستجوی گرما استفاده کنند. اما استفاده سریعتر از این فناوری باعث می شود هواپیماهای بدون سرنشین سبک تر برای پروازهای طولانی تر پرواز کنند یا از آتش سوزی جنگل ها نقشه برداری کنند یا به دنبال قربانیان حوادث طبیعی باشند. و سربازان این میدان می توانند دوربین های دید در شب بسیار سبک تر برای مدت طولانی تری حمل کنند.
او می گوید که این لنز جدید نیز می تواند ارزانتر باشد زیرا طراحی به آنها امکان می دهد به جای شیشه ، آنها را از پلاستیک بسازند.
بر چسب ها :

لنز جدید

-

لنزهای معمولی

-
لنز خمیده
اخبار برش سا
اخبار برش سا
فروش چرخ گوشت مناسب برای چرخ کردن گوشت یخی و پیاز
خرید تیغه ی هالد و براکس
فروش برش دهنده موز و خیار بصورت طولی
عرضه بوجاری هوشمند با قیمتی بسیار مناسب