تلفن تماس برش سا09032109107 -- 09199657303
close

آسانسور فضایی چیست

آسانسور فضایی چیست

آسانسور فضایی به ماه

آسانسور فضایی چیست ؟ مفهوم استفاده از "آسانسور" برای مسافرت از زمین به فضا ، مدتی است که ایده اولیه در سال 1959 توسط مهندس روسی یوری آرتوتانوف ارائه شده است. اما اکنون ، ممکن است این ایده به ظاهر دور از ذهن به واقعیت تبدیل شود.

آسانسور فضایی به ماه ایده نسبتاً ساده ای است: یک کابل از یک ماهواره در مقابل مدار geosynchronous کشیده شده است ، جایی که آن را به ایستگاه لنگر شناور در استوا وصل می کند. این کابل قادر است به وسیله نیروی گریز از مرکز ثابت بماند و به آسانسور اجازه دهد در طول کابل مستقیماً از زمین به ایستگاه فضایی حرکت کند. ناسا و آژانس های فضایی در ژاپن و چین سالهاست که روی این نسخه از آسانسور فضایی کار می کنند. شرکت اوبایاشی قول داده است که نسخه خود را تا سال 2050 روانه بازار کند و تخمین زده می شود 90 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.

اخیراً ، یک مطالعه غیرقابل بررسی توسط Zephyr Penoyre از دانشگاه کمبریج و امیلی Sandford در دانشگاه کلمبیا این تئوری را تأیید کرد که نه تنها یک آسانسور به ماه ممکن است ، بلکه می تواند با استفاده از مواد فعلی ساخته شود. ایده آنها رویکرد متفاوتی نسبت به آنچه از ناسا و سایر آژانسهای فضایی در نظر گرفته شده است. برخلاف کابل که از زمین متصل به آسمان است ، کابل پیشنهادی در این تحقیق از ماه به سمت سیاره ما حرکت می کند ، به پایان می رسد و در مدار ژئوسینکرون زمین ، 22.236 مایل از سطح زمین آویزان می شود. این امر باعث می شود کابل در خارج از منطقه خطر پایین مدار قرار بگیرد ، جایی که می توان آن را توسط ماهواره ها یا بقایای فضا مورد اصابت قرار داد. کابل از پلیمرهای کربن ساخته شده و از ماه آویزان می شود. تخمین زده می شود هزینه در حدود چند ده میلیارد دلار باشد. مایکل لاین ، بنیانگذار گروه LiftPort ، به فاکس نیوز گفت: "[مطالعه] بسیار واضح است." "به نظر می رسد که آنها به طور مستقل آسانسور فضایی قمری را اختراع کرده اند. ما ابتدا به آنجا رسیدیم ، اما واقعاً خوشحال کننده است از اینکه کسی با رشته ما ارتباطی ندارد ، ریاضیات را انجام دهد ، آنرا بفهمید و بگویید "بله ، این یک چیز واقعی است". "

سفر به ماه با آسانسور فضایی

از سال 2001 تا 2003 ، لاین در تیم تحقیقاتی موسسه ناسا برای مفاهیم پیشرفته (NIAC) برای یک کانسپت آسانسور زمین کار کرد ، که مفهوم سنتی آن سفر به ماه با آسانسور فضایی بود. لاین اضافه کرد: "از نظر ریاضی ، مفهوم آسانسور زمین بسیار زیبا مدل می شود." "مشکل این است که در دنیای واقعی هنوز مشکلات زیادی با آن وجود دارد."

یک مشکل مواد برای کابل است. هر ماده ای که از زمین تا مجاورت ماه کشیده شود (کابل پیشنهادی اوبیایشی تقریباً 60،000 مایل را اندازه گیری می کند) باید فوق العاده قوی باشد. نانولوله های کربنی ، لوله های توخالی کربن بسیار نازک که 100 برابر قویتر از فولاد هستند ، می توانند این ترفند را انجام دهند ، اما این فناوری هنوز وجود ندارد که آنها را به اندازه کافی طولانی بسازد. مشکل دیگر اجتناب از باقی مانده های فضایی است که اکنون با افزایش سریع ماهواره ها در حال افزایش است. " [محقق اصلی NIAC] دکتر بردلی ادواردز وقتی تقریباً 20 سال پیش این کار را انجام می دادیم ، فقط 350 عدد کل ماهواره وجود داشت." وی گفت: "اکنون ما حدود 1500 ماهواره داریم - 400 مورد تنها سال گذشته راه اندازی شد و ما به دنیایی می رویم که احتمالاً 17،000 ماهواره وجود دارد ، که اکثر آنها در مدار زمین پایین هستند. بنابراین ایده داشتن کابل در بین 17000 اشیاء واقعاً چالش برانگیز است. "
بر چسب ها :

آژانسهای فضایی

-

آسانسور

-
مفهوم آسانسور زمین به ماه
اخبار برش سا
اخبار برش سا
فروش چرخ گوشت آلمانی با بالاترین کیفیت
خرید تیغه ی هالد و براکس
فروش برش دهنده موز و خیار بصورت طولی
عرضه بوجاری هوشمند با قیمتی بسیار مناسب