تلفن تماس برش سا09032109107 -- 09199657303
close

تولید نانو لوله های کربن

تولید نانو لوله های کربن

نانو لوله های کربن

تولید نانو لوله های کربن :
نانولوله های کربنی (CNTs) برای طیف گسترده ای از کاربردها با ارزش هستند. ساخته شده از ورق های گرافنی که درون لوله ها 10،000 برابر کوچکتر از موی انسان قرار گرفته اند ، CNT ها از مقاومت به جرم استثنایی و خواص حرارتی و الکتریکی عالی دارند. این ویژگی ها آنها را برای طیف وسیعی از کاربردها از جمله ابررساناها ، اتصالات ، چسب ، تله ذرات و رنگ ساختاری ایده آل می کند.

تحقیقات جدید پتانسیل بیشتری برای CNT ها نشان می دهد: به عنوان یک پوشش ، آنها هم می توانند آب را دفع کنند و هم در محل نگه داشته شوند ، یک ماده مفید برای کاربردهایی مانند چاپ ، طیف سنجی ، انتقال آب یا برداشت سطوح. هنگامی که آب در یک سطح CNT ریخته می شود ، CNT ها آب را دفع می کنند . با این حال ، هنگامی که بر روی آن پرتاب شد ، به زمین نمی افتد بلکه به سطح چسبیده است.

لوله های کربن

Ziyu Zhou ، نویسنده اصلی مقاله و دانشجوی فارغ التحصیل آزمایشگاه LAMP ، توضیح می دهد: " بر خلاف سطوح فوق آبگریز که قطرات در هنگام خم شدن به راحتی از بین می روند ، سطح CNTs پاراهیدروفوبیک هستند ، جایی که قطرات دفع می شوند و به سطح CNT جذب می شوند." "این یک رابطه عشق و نفرت است."
سطح CNTs حدود 100 میکرون ارتفاع و آنقدر متراکم دارند که بیش از 100 میلیارد (10 11 ) CNT در منطقه 1 سانتی متر 2 وجود دارد. مقداری از آب زیر نانولوله‌های کربن غرق شده و به ماده آبدوست چسبیده است ، در حالی که بقیه در یک کره دفع می شوند. این تحقیق نشان دهنده اولین مشاهده پاراهیدروفوبیسیت سطح CNT است که قطره می تواند در طول سطح بچرخد اما وقتی وارونه می شود از بین نمیرود. ممکن است برای حمل و نقل مایع ، طراحی پوشش پارچه ، انتخاب غشاء و حتی روبات های دیواری از آن استفاده شود.

این رفتار خیساندن نیز می تواند به عنوان روشی برای تولید نانو لوله های کربن به ترتیب های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. پل لو ، دکتری ، دانشیار مهندسی صنایع در دانشگاه می گوید: "تحقیقات قبلی نشان داد كه سطح CNT تحت كاربرد آب ناپایدار هستند ، اما ما نشان می دهیم كه قطرات آب در واقع در این سطح متراكم CNT پایدار هستند." دانشکده مهندسی دانشگاه سوانسون دانشگاه پیتسبورگ و نویسنده مقاله. "این رفتار خیساندن ممکن است برای جمع آوری CNT ها به آرایه های متراکم عمودی ، نوارهای سطحی و سایر شکل های منحصر به فرد که می تواند برای ابررسانه ها ، اتصالات و سایر کاربردها استفاده شود ، استفاده گردد."
بر چسب ها :

سطح CNT

-

ابررسانه ها

-
اتصالات
اخبار برش سا
اخبار برش سا
فروش چرخ گوشت مناسب برای چرخ کردن گوشت یخی و پیاز
خرید تیغه ی هالد و براکس
فروش برش دهنده موز و خیار بصورت طولی
عرضه بوجاری هوشمند با قیمتی بسیار مناسب