تلفن تماس برش سا09032109107 -- 09199657303
close

دستگاه الکترو نوری برای حافظه ها و پردازنده ها

دستگاه الکترو نوری برای حافظه ها و پردازنده ها

ساخت دستگاه الکترو نوری

اولین دستگاه نانو مقیاس یکپارچه که می تواند با فوتون یا الکترون برنامه ریزی شود توسط دانشمندان گروه تحقیقاتی مهندسی پیشرفته نانو مقیاس هاریش باسکاران در دانشگاه آکسفورد ساخته شده است.

دانشمندان با همکاری محققان دانشگاه های مونستر و اگزستر موفق به ساخت دستگاه الکترو نوری از نوع اول را شده اند که زمینه های محاسبات نوری و الکترونیکی بسیار مفید واقع میگردد. ساخت دستگاه الکترو نوری برای محاسبه سریعتر حافظه ها و پردازنده ها یک راه حل زیبا برای دستیابی به حافظه ها و پردازنده های سریعتر و با انرژی بیشتر میباشد.

محاسبات با سرعت نور ، چشم انداز جنجالی اما گریزان بوده است ، اما با این پیشرفت ، اکنون در مجاورت آن قرار گرفته ایم. استفاده از نور برای رمزگذاری و همچنین انتقال اطلاعات این فرایندها را در حداکثر سرعت نهایی یعنی نور انجام می دهد. در حالی که اخیراً ، استفاده از نور برای برخی از فرآیندهای خاص به طور تجربی نشان داده شده است ، یک دستگاه جمع و جور برای رابط با معماری الکترونیکی رایانه های سنتی فاقد است. ناسازگاری های الکتریکی و نور مبتنی بر محاسبات اساسا ناشی از حجم تعامل مختلف است که الکترونها و فوتونها را به کار گیرند. تراشه های نوری نیاز به طول موج نور بزرگتر از الکترون ها دارند دانشمندان برای غلبه بر این مشکل چالش برانگیز ، راه حلی را برای محدود کردن نور در ابعاد نانوسکوپی ارائه دادند ، همانطور که در مقاله آنها به تفصیل دستگاههای تغییر فاز پیشرفته nanogap Plasmonic با عملکرد الکتریکی و نوری دوگانه منتشر شده در Science Advances ، 29 نوامبر 2019. آنها طرحی را ایجاد کردند که به آنها اجازه داد تا نور را از طریق آنچه که به عنوان پلاسمون پلاتاریون سطح شناخته می شود ، به یک حجم نانو اندازه فشرده کنند. کاهش اندازه چشمگیر در رابطه با تراکم انرژی به میزان قابل توجهی افزایش یافته چیزی است که به آنها امکان داده است تا ناسازگاری ظاهری فوتون ها و الکترون ها را برای ذخیره سازی و محاسبه داده ها به وجود آورند.

به طور خاص ، نشان داده شد که با ارسال سیگنالهای برقی یا نوری ، وضعیت ماده حساس به عکس و الکترون بین دو حالت مختلف از نظم مولکولی تغییر یافته است. علاوه بر این ، وضعیت این ماده تبدیل کننده فاز با استفاده از نور یا الکترونیک خوانده شد و بدین وسیله دستگاه اولین سلول حافظه نانو الکترو نوری با خصوصیات غیر فرار شد.

ساخت دستگاه الکترو نوری برای پردازنده ها

نیکولا فارماسیدیس ، دانش آموخته فارغ التحصیل و نویسنده اول گفت: "این یک مسیر بسیار امیدوارکننده در محاسبات و به ویژه در زمینه هایی است که به پردازش بالا نیاز است."

نویسنده ناتان Youngblood ادامه می دهد: "ساخت دستگاه الکترو نوری برای پردازنده ها و به طور طبیعی شامل برنامه های کاربردی هوش مصنوعی است که در بسیاری از مواقع نیاز به محاسبات با کارایی بالا و کم توان به مراتب از قابلیت های فعلی ما فراتر می رود. اعتقاد بر این است که رابط محاسبات فوتونی مبتنی بر نور با همتای الکتریکی خود است. کلید فصل بعدی فناوری های CMOS. "
بر چسب ها :

الکترو نوری

-

حافظه نانو الکترو نوری

-
پردازنده ها
اخبار برش سا
اخبار برش سا
فروش چرخ گوشت آلمانی با بالاترین کیفیت
خرید تیغه ی هالد و براکس
فروش برش دهنده موز و خیار بصورت طولی
عرضه بوجاری هوشمند با قیمتی بسیار مناسب