تلفن تماس برش سا09032109107 -- 09199657303
close

کنترل آلودگی هوا توسط دانشمندان

کنترل آلودگی هوا توسط دانشمندان

کنترل کیفیت هوا

ناسا ، کره جنوبی و آژانس فضایی اروپا در حال همکاری با یکدیگر در "صورت فلکی مجازی" با استفاده از ابزارهای مبتنی بر فضا هستند تا کیفیت جهانی هوا را با جزئیات بی سابقه ای ثبت کنند. برای اولین بار ، کنترل آلودگی هوا توسط دانشمندان صورت گرفته و دانشمندان قادر خواهند بود آلودگی از فضا را بطور ساعتی ردیابی کنند.

اولین ابزار برای پرتاب ، طیف سنجی مانیتورینگ محیط زیست زمینی کره جنوبی (GEMS) در 18 فوریه بود که به فضا نصب شده در ماهواره کره ای نیز مأمور نظارت بر سطح اقیانوس ها شد. طبق گفته امروز ناسا ، در سال 2022 می توانید یک ابزار تقریباً یکسان را به یک ماهواره ارتباطات تجاری به فضا بفرستید. آنها توسط دو ابزار آژانس فضایی اروپا که به ماهواره های کنترل کیفیت هوا موجود در آن ملحق می شوند ، دنبال می شوند که اولین بار در سال 2023 به بازار آمد. داده هایی که آنها جمع آوری می کنند ، تلاش برای کاهش آلاینده ها از جمله دی اکسید نیتروژن ، دود ، فرمالدئید و ذرات معلق در هوا را تقویت می کند. داده های ساعتی آلودگی هایی را که به صورت اپیزودیک ایجاد می شود ، مانند ترافیک ساعتی یا نیروگاهی که برای پاسخگویی به نیازهای اوج برق روشن می شوند ، بهتر جذب می کنند. سازهای ماهواره ای همچنین می توانند ببینند که آیا آلودگی در یک منطقه خاص ایجاد شده است یا اینکه از یک کشور دیگر جابجا شده است

یش بینی آلودگی هوا

باری لفر ، مدیر برنامه در بخش علوم زمین ناسا ، در یک جلسه مطبوعاتی گفت: "جالب توجه این است که این منابع آلودگی و حمل و نقل آلودگی در زمان های مختلف روز انجام شود." "ما می توانیم کیفیت هوا ، پیش بینی آلودگی هوا را دقیق تر بدست آوریم ، زیرا ما در مورد منابع و نحوه تغییر این منابع با گذشت زمان آگاهی خواهیم داشت."

ابزارهای قدیمی تر مبتنی بر فضا فقط قادر به سنجش میزان آلودگی هوا یک بار در روز بودند.
آنها هر روز بر روی هر نقطه معین بر روی زمین می گذرند ، همانطور که در مدار قطبی همزمان Sun قرار می گیرند. GEMS نخستین سنسور کیفیت هوا بود که زمین را در مدار زمینی به گردش در می آورد ، که به آن اجازه می دهد مشاهدات مداوم در همان منطقه را انجام دهند. GEMS آئروسل ها و دود را در سراسر آسیا کنترل می کند. داده های آن تا سال آینده در دسترس خواهد بود. ناسا علاقه مند به دنبال آلودگی از نفت و گاز ، کشتی ها و سکوهای حفاری و ترافیک ساعتی در آمریکای شمالی است. آژانس فضایی اروپا در تلاش است تا صحت پیش بینی های روزانه کیفیت هوا را بهبود بخشد و در اروپا و آفریقای شمالی مستقر شود.

دانشمندان همکاری در این پروژه گفتند: فراتر از این اهداف ، داده های جمع آوری شده می توانند درک ما را درباره طیف گسترده ای از موضوعات مربوط به کیفیت هوا که بر سلامت انسان تأثیر می گذارد ، افزایش دهد.
بر چسب ها :

کیفیت هوا

-

میزان آلودگی هوا

-
حمل و نقل آلودگی
اخبار برش سا
اخبار برش سا
فروش چرخ گوشت مناسب برای چرخ کردن گوشت یخی و پیاز
خرید تیغه ی هالد و براکس
فروش برش دهنده موز و خیار بصورت طولی
عرضه بوجاری هوشمند با قیمتی بسیار مناسب