تلفن تماس برش سا09032109107 -- 09199657303
close

چگونه ماهی مرکب در تاریکی ارتباط برقرار می کند

چگونه ماهی مرکب در تاریکی ارتباط برقرار می کند

ماهی مرکب

در آبهای سرد 1.500 متر پائین تر از سطح اقیانوس آرام ، صدها ماهی مرکب از جنس هومبولت به اندازه انسان از ماهیان فانوس به طول تغذیه می کنند.این شکارچیان با دقت فوق العاده ای حرکت می کنند ، هرگز با یکدیگر برخورد نمی کنند و برای طعمه رقابت نمی کنند. چگونه آنها چنین نظمی را در نزدیکی تاریکی منطقه گرگ و میش اقیانوس برقرار می کنند؟ چگونه ماهی مرکب در تاریکی ارتباط برقرار می کند ؟ به گفته محققان دانشگاه استنفورد و موسسه تحقیقات آکواریوم خلیج مونتری (MBARI) ممکن است ارتباط بصری باشد . این محققان می گویند توانایی ماهی مرکب در درخشش ظریف - با استفاده از اندامهای تولید کننده نور در عضلات - می تواند باعث ایجاد نور پس زمینه برای تغییر الگوهای رنگدانه ای بر روی پوست آنها شود. موجودات ممکن است از این الگوهای متغیر استفاده کنند تا به یکدیگر علامت دهند.

"بنیامین Burford ، دانش آموخته فارغ التحصیل زیست شناسی در مدرسه می گوید:" بسیاری از ماهی مرکب در آبهای کم عمق زندگی می کنند و از این اندام های تولید کننده نور برخوردار نیستند ، بنابراین ممکن است این یک نوآوری اساسی تکاملی برای امکان سکونت در اقیانوس باشد. "شاید آنها به این توانایی درخشش و نمایش این الگوهای رنگدانه ای برای تسهیل رفتارهای گروهی برای زنده ماندن در آنجا احتیاج داشته باشند."

توانایی ماهی مرکب

در حالی که ROV ها می توانند الگوی پوست ماهی مرکب را ضبط کنند ، چراغ هایی که دوربین های مورد نیاز برای ضبط درخشش لطیف خود بسیار روشن هستند ، بنابراین محققان نمی توانند فرضیه نور پس زمینه خود را بطور مستقیم آزمایش کنند.

در زمان فیلمبرداری ماهی مرکب ، فناوری ROV به اندازه کافی پیشرفت کرده است که تیم می تواند فرضیه نور پس زمینه خود را به طور مستقیم در عمل مشاهده کند دفعه دیگر که ماهی مرکب در کالیفرنیا مشاهده می شود.

بورفورد همچنین دوست دارد نوعی ماهی مرکب مجازی ایجاد کند که تیم بتواند ماهی مرکب واقعی را طراحی کند تا ببیند که چگونه آنها به الگوهای و حرکات سایبر-ماهی مرکب پاسخ می دهند.
بر چسب ها :

ماهی مرکب مجازی

-

پوست ماهی

-
فناوری ROV
اخبار برش سا
اخبار برش سا
فروش چرخ گوشت آلمانی با بالاترین کیفیت
خرید تیغه ی هالد و براکس
فروش برش دهنده موز و خیار بصورت طولی
عرضه بوجاری هوشمند با قیمتی بسیار مناسب