اخبار تکنولوژی و صنعت

تولید نانو لوله های کربن تولید نانو لوله های کربن :
نانولوله های کربنی (CNTs) برای طیف گسترده ای از کاربردها با ارزش هستند. ساخته شده از ورق های گرافنی که درون لوله ها 10،000 برابر کوچکتر از موی انسان قرار گرفته اند ، CNT ها از مقاومت به جرم استثنایی و خواص حرارتی و الکتریکی عالی دارند. این ویژگی ها آنها را برای طیف وسیعی از کاربردها از جمله ابررساناها ، اتصالات ، چسب ، تله ذرات و رنگ ساختاری ایده آل می کند.
تحقیقات جدید پتانسیل بیشتری برای CNT ها نشان می دهد: به عنوان یک پوشش ، آنها هم می توانند آب را دفع کنند و هم در محل نگه داشته شوند ، یک ماده مفید برای کاربردهایی مانند چاپ ، طیف سنجی ، انتقال آب یا برداشت سطوح. هنگامی که آب در یک سطح CNT ریخته می شود ، CNT ها آب را دفع می کنند . با این حال ، هنگامی که بر روی آن پرتاب شد ، به زمین نمی افتد بلکه به سطح چسبیده است.
جایگزینی دوربین آیفون 11 پرو با دوربین فیلمبرداری حرفه ای آیا دوربین آیفون 11 پرو میتواند جایگزین دوربین فیلمبرداری حرفه ای شود ؟
ما در مورد کیفیت دوربین آیفون 11 پرو کاملاً شنیدیم و آن را در مقایسه با DSLR های رده بالا و موارد دیگر دیدیم . اکنون ، CNET دستگاه را در برابر دوربین های فیلمبرداری حرفه ای آزمایش می کند و "فیلمسازان برنده جوایز را به ضبط یک فیلم با استفاده از تنها آیفون 11 Pro" به چالش می کشد.
CNET Carfection ، برای تولید یک فیلمبرداری با جدیدترین دستگاه اپل را به چالش کشید این موضوع چندان جالب و واضح به نظر نمی رسد - Carfection به خاطر سبک سینمایی خیره کننده ، استعداد باورنکردنی ویدئوگرافی و ارزش تولید بالای آن جوایز متعددی کسب کرده است. می خواستم ببینم چقدر تیم فقط با آیفون می تواند به همان استاندارد برسد.
Carfection این چالش را پذیرفت و به پارک ملی نیو جنگل در انگلستان رفت تا از فیلم فورد موستانگ بولیت فیلمبرداری کند. این ویدئو به طور کامل بر روی آیفون ، با استفاده از لنزهای شخص ثالث از Moment برای برخی از صحنه ها ، و همچنین gimbals تثبیت کننده و کشویی تهیه شده است.
پنج شرکت بزرگ فناوری FAAMG چیست ؟ FAAMG: Facebook، Amazon، Apple، Microsoft، Google. پنج شرکت بزرگ فناوری میباشد چرا FAAMG است و نه MAGA (مایکروسافت ، اپل ، گوگل و آمازون) یا FAANG (فیس بوک ، اپل ، آمازون ، نتفلیکس ، و گوگل)؟ نام اختصاری که توسط گلدمن ساکس ساخته شده است ، به دو دلیل شامل این شرکت ها می شود. اول از همه ، پنج شرکت بزرگ فناوری به اندازه 13٪ ارزش کل S&P500 را با سرمایه گذاری در بازار تشکیل می دهند. دوم ، این شرکت های پیشرو هستند که تکامل فرهنگی اجتماعی را در مقیاس بزرگ به ارمغان می آورند و تحولات اجتماعی را با سرعت کامل انجام می دهند. همانطور که معمولاً با تمام مشاغل در سراسر بازار آزاد انجام می شود ، قشر بزرگ دارای دو گزینه است: رشد یا هلاک شدن. و راه رشد یک خیابان یک طرفه است. نام بازی: ادغام و جمع آوری. از بدو تأسیس ، پنج شرکت بزرگ فناوری ، تعداد زیادی شرکت را به دست آوردند و آنها را به عنوان شرکتهای تابعه درآوردند. به عنوان مثال ، Hotmail بخشی از مایکروسافت بوده و کاملاً مشخص است. اما آیا می دانید Minecraft ، پدیده بازی ، نیز تحت یک بخش مایکروسافت قرار دارد؟ IMDb یا Twitch بخشی از آمازون هستند؟
نحوه ایجاد یک سیاه چاله در یک آزمایشگاه علوم نحوه ایجاد یک سیاه چاله در یک آزمایشگاه علوم : تقریباً 50 سال پیش - قبل از Interstellar ، ویلیام اونروه ، محقق دانشگاه علوم پزشکان دانشگاه ، در تلاش برای توضیح سیاه چاله ها برای جمعیتی بود در محوطه دانشگاه آکسفورد. هیچ مرجع وجود ندارد که با آن بتوان یک شیء را آنقدر متراکم مقایسه کرد که نور نتواند از گرانش تابیده شده آن فرار کند. بنابراین او قیاس کمی خود را ابداع کرد: تصور کنید که یک آبشار ، و یک ماهی کوچک به طور اتفاقی بر روی لبه آن شنا می کند ، خیلی شنا کند در برابر جریان آب شنا کند. ماهی برای همیشه در انتهای آبشار گیر کرده و هرگز به خانه خود بازنگردد. این اساساً اتفاقی است که برای نور افتاده بود.
چند سال بعد ، Unruh در حال تدریس یک کلاس فیزیک در مورد رفتار مایعات بود و متوجه شد که ریاضیات این قیاس ، تصویری را حتی شبیه به یک سیاه چاله از آنچه قبلاً در نظر گرفته بود ، نقاشی کرد. شاید آنالوگ ها ، آزمایش های کوچکتر که از مجموعه مشابهی از قوانین بدنی با سیاهچاله ها پیروی می کنند ، جلوه های جسمی خارق العاده دیگری را که در سیاه چاله ها نیز وجود دارد ، تقلید کنند. دهها سال ، Unruh ایده ها را فقط در تئوری بیرون زد و تا زمانی که خود استاد بود ، او و معاونانش متوجه شدند که می توانند ایده ایجاد سیاه چاله در آزمایشگاه علوم را به واقعیت تبدیل کنند. آنها می توانند یک شیء مانند سیاه چاله را در آزمایشگاه خود بسازند.
ابزار جدید برای ویرایش ژن این سیستم به محققان اجازه می دهد تا کنترل بیشتری روی تغییرات DNA داشته باشند ، به طور بالقوه شرایطی را ایجاد می کند که ویرایشگرهای ژن را با چالش مواجه کرده است. با توجه به سهولت استفاده از ابزار ویرایش ژن CRISPR-Cas9 که به شدت محبوب است ژنوم ها را تغییر می دهد ، هنوز هم دارای آشفتگی و مستعد خطا و اثرات ناخواسته است. اکنون ، یک ابزار جدید برای ویرایش ژن که به تازگی ایجاد شده است ، کنترل بیشتری بر روی ویرایش ژنوم ارائه می دهد - پیشرویی که می تواند برای توسعه ژن درمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.
روش جایگزین ، به نام ویرایش نخست ، شانس این را فراهم می کند که محققان به جای ترکیبی از تغییراتی که آنها نمی توانند پیش بینی کنند ، فقط با ویرایش های مورد نظر خود را پایان دهند . این ابزار ، در یک مطالعه منتشر شده در 21 اکتبر ، اثرات "خارج از هدف" را که یک چالش اساسی برای برخی از برنامه های سیستم استاندارد CRISPR-Cas9 است ، کاهش می دهد. این امر می تواند روشهای درمانی ژنی مبتنی بر ویرایش اولیه را برای استفاده در افراد ایمن تر کند. مچنین به نظر می رسد این ابزار ویرایشگر ژن قادر به ایجاد ویرایش های گسترده تری است ، که ممکن است روزی به آن اجازه دهد تا برای درمان بسیاری از بیماری های ژنتیکی که تاکنون ویرایشگرهای ژنتیکی آن را درمان کرده اند ، مورد استفاده قرار گیرد. دیوید لیو ، زیست شناس شیمیایی در انستیتوی وسیع MIT و هاروارد در کمبریج ، ماساچوست و نویسنده اصلی تحقیقات ، تخمین می زند که ویرایش اولیه ممکن است محققان را در مقابله با نزدیک به 90٪ از 75000 انواع DNA مرتبط با بیماری ذکر شده موفق نماید . بانک اطلاعاتی توسط موسسه ملی بهداشت ایالات متحده تهیه شده است.
ایجاد محیط کار دوستانه در عصر اتوماسیون هرچه فناوری در محل کار بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد و شغل های بیشتر مستقیماً تحت تأثیر اتوماسیون قرار می گیرند ، چه اتفاقی برای انسان می افتد؟ برای ایجاد محیط کار دوستانه در عصر اتوماسیون چه باید کرد ؟ آیا ما تبدیل به یک بعد از زندگی می شویم؟ یا اینکه مکانهای کاری - می توانند خود کار کنند - سازگار می شوند تا مولد و انسانی شوند ?
ویتز استاد مدیریت و سازمان های مکتب Kellogg و نویسنده کتاب "قدرت انسان" است . در تحقیق خود ، ویتز به بررسی آینده کار می پردازد. در اینجا او سه روش را دارد که انسانها و ماشینها می توانند با هم همکاری کنند تا هم سازمان و هم برای کارمندانشان سود ببرند.
بخش حق را بدست آورید : گرایش به سمت اتوماسیون اغلب از نظر منافع مالی و عملی یک تقسیم کار مطرح می شود: چه زمانی ماشین ها برای مقابله با یک کار بهتر از انسان ها مجهز هستند و چه زمانی برعکس صحیح است؟ به طور کلی ، "ایده این است که اجازه دهید روباتیکها کارهای ناخوشایند و ناخوشایند را از طریق داده انجام دهند ، و سپس به انسانها اجازه دهیم تخصص خاص خود را ارائه دهند." "مردم این توانایی را دارند که از اسکریپت خارج شوند ، توانایی مقابله با اطلاعات غیر روتین ، موارد بیرونی در داده ها."
در عمل ، یک سکوی امنیت سایبر ممکن است از هوش مصنوعی استفاده کند تا میلیون ها قطعه داده را برای مشخص کردن تهدیدات امنیت سایبری کشف کند. با این حال ، اگر به خودی خود واگذار شود ، همان برنامه هوش مصنوعی مستعد ابتلا به بسیاری از موارد مثبت کاذب است. اینجاست که کارشناسان امنیت انسانی می توانند برای ارزیابی افراد از خانه استفاده کنند و به دستگاه این فرصت را می دهند تا چگونگی شناسایی تهدیدات امنیتی را از ورودی جدید انسان یاد بگیرد.
نکات مفید در مورد شارژ کردن باتری تلفن همراه در اینجا نکات مفید در مورد شارژ کردن باتری تلفن همراه وجود دارد که به شما کمک می کند از باتری تلفن خود نهایت استفاده را ببرید.
تلفن خود را نزدیک به 50 درصد شارژ نگه دارید :
نکات مهم شارژ کردن باتری تلفن همراه پیچیده ترین جنبه مراقبت از باتری گوشی شما است و درک اساسی در مورد نحوه کار این فرآیند مفید است. نقطه شیرین واقعی برای یک باتری شارژ 50 درصد است - هنگامی که نیمی از یون های لیتیوم قابل حمل باتری در لایه اکسید کبالت لیتیوم و نیمی دیگر در لایه گرافیت قرار دارند. این تعادل کمترین میزان فشار را در یون های لیتیوم که باتری شما را تغذیه می کنند ، قرار می دهد و اساساً تعداد چرخه های شارژ مورد نیاز خود را قبل از تخریب گسترش می دهد. بنابراین بهتر است باتری خود را بین 20 تا 80 درصد نگه دارید و مرتباً شارژهای جزئی را از آن خود کنید.
تلفن همراه خود را به مدت طولانی شارژ نکنید :
وقتی که شارژ به 100 درصد برسد ، و هنگامی که کمی پایین تر از 100 قرار می گیرد ، دوباره شروع به شارژ کردن می کند (یعنی باتری شما فقط در 100 نمی ماند). این به دلایلی که در بالا ذکر شد بد است - این فشار دیگری است که نباید آن یون های گرانبهای لیتیوم را قرار دهید.سرانجام ، قطعاً از شارژر غیررسمی استفاده نکنید - این ممکن است دارای تنظیمات ایمنی نباشد که مانع از شارژر در هنگام پر شدن جریان بیشتری به باتری شود ، مجدداً به آن یون ها آسیب می رساند.
آسانسور فضایی چیست آسانسور فضایی چیست ؟ مفهوم استفاده از "آسانسور" برای مسافرت از زمین به فضا ، مدتی است که ایده اولیه در سال 1959 توسط مهندس روسی یوری آرتوتانوف ارائه شده است. اما اکنون ، ممکن است این ایده به ظاهر دور از ذهن به واقعیت تبدیل شود.
آسانسور فضایی به ماه ایده نسبتاً ساده ای است: یک کابل از یک ماهواره در مقابل مدار geosynchronous کشیده شده است ، جایی که آن را به ایستگاه لنگر شناور در استوا وصل می کند. این کابل قادر است به وسیله نیروی گریز از مرکز ثابت بماند و به آسانسور اجازه دهد در طول کابل مستقیماً از زمین به ایستگاه فضایی حرکت کند. ناسا و آژانس های فضایی در ژاپن و چین سالهاست که روی این نسخه از آسانسور فضایی کار می کنند. شرکت اوبایاشی قول داده است که نسخه خود را تا سال 2050 روانه بازار کند و تخمین زده می شود 90 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.
اخیراً ، یک مطالعه غیرقابل بررسی توسط Zephyr Penoyre از دانشگاه کمبریج و امیلی Sandford در دانشگاه کلمبیا این تئوری را تأیید کرد که نه تنها یک آسانسور به ماه ممکن است ، بلکه می تواند با استفاده از مواد فعلی ساخته شود. ایده آنها رویکرد متفاوتی نسبت به آنچه از ناسا و سایر آژانسهای فضایی در نظر گرفته شده است. برخلاف کابل که از زمین متصل به آسمان است ، کابل پیشنهادی در این تحقیق از ماه به سمت سیاره ما حرکت می کند ، به پایان می رسد و در مدار ژئوسینکرون زمین ، 22.236 مایل از سطح زمین آویزان می شود. این امر باعث می شود کابل در خارج از منطقه خطر پایین مدار قرار بگیرد ، جایی که می توان آن را توسط ماهواره ها یا بقایای فضا مورد اصابت قرار داد. کابل از پلیمرهای کربن ساخته شده و از ماه آویزان می شود. تخمین زده می شود هزینه در حدود چند ده میلیارد دلار باشد. مایکل لاین ، بنیانگذار گروه LiftPort ، به فاکس نیوز گفت: "[مطالعه] بسیار واضح است." "به نظر می رسد که آنها به طور مستقل آسانسور فضایی قمری را اختراع کرده اند. ما ابتدا به آنجا رسیدیم ، اما واقعاً خوشحال کننده است از اینکه کسی با رشته ما ارتباطی ندارد ، ریاضیات را انجام دهد ، آنرا بفهمید و بگویید "بله ، این یک چیز واقعی است". "
دوچرخه های برقی دوچرخه های برقی در طبقه بندی خاص خود قرار می گیرند زیرا آنها بیش از یک فن آوری سرگرم کننده هستند آنها در واقع می توانند آینده حمل و نقل باشند.
البته ، دوچرخه های الکترونیکی جدید بدون بحث نیستند. برخی احساس می کنند از محبوبیت روز افزون دوچرخه های الکترونیکی کاسته میشود ، گویی که دوچرخه های استاندارد هنگامی که همه برقی میشوند ، ناگهان مانند پونی فرسوده ناپدید می شوند . مطمئن باشید: دوچرخه های الکترونیکی تحرک نیروی انسانی را منسوخ نمی کنند. آنها در واقع ممکن است آن را تقویت کنند. به طور کلی ، دوچرخه های الکترونیکی دوچرخه هایی با کمک "باتری" هستند با پدال یا در بعضی موارد از دریچه گاز استفاده می شود. فشار دادن پدالها موتور کوچک را درگیر می کند ، که باعث افزایش نیرو می شود ، بنابراین می توانید بدون عرق ریختن ، تپه ها و سفرهای ترافیکی را بر روی زمین خشن قرار دهید. استفاده دریچه گاز همان کار را انجام می دهد بدون اینکه پدال لازم باشد.
دو نوع موتور اصلی وجود دارد: موتورهای میانی که موتور در وسط دوچرخه قرار دارد ، معمولاً بین پدال ها؛ موتورهای محرک و توپی که در مرکز یا چرخ جلو یا عقب (معمولاً عقب) قرار دارند.
تشخیص میزان درد بیماران محققان MIT سیستمی را برای تشخیص میزان درد بیماران از طریق سیگنالهای مغزی ایجاد کرده اند که با تجزیه و تحلیل فعالیت مغز از دستگاه قابل حمل عصبی ، سطح درد بیمار را اندازه گیری می کند. این سیستم می تواند به پزشکان در تشخیص و درمان درد در بیماران ناخودآگاه و غیرمربوط کمک کند ، که می تواند خطر درد مزمن را که بعد از عمل ممکن است ایجاد شود ، کاهش دهد.
مدیریت درد یک عمل متعادل کننده تعجب آور و چالش برانگیز است. به عنوان مثال ، پیشگیری از درد ، خطر اعتیاد بیماران به داروهای ضد درد را به همراه دارد. از طرف دیگر ، ایجاد درد ناشی از درد ممکن است به دردهای مزمن طولانی مدت و سایر عوارض منجر شود. امروزه پزشکان به طور کلی میزان درد را مطابق گزارش های بیماران خود از نحوه احساس آنها ارزیابی می کنند. اما در مورد بیمارانی که نمی توانند ارتباط برقرار کنند چگونه احساس می کنند به طور مؤثر - یا اصلاً - مانند کودکان ، بیماران سالخورده با زوال عقل یا کسانی که تحت عمل جراحی قرار دارند ، چه می شود؟
در مقاله ای که در کنفرانس بین المللی محاسبات عاطفی و تعامل هوشمند ارائه شده است ، محققان روشی را برای تعیین کمیت درد در بیماران توصیف می کنند. برای انجام این کار ، آنها از یک تکنیک تصویربرداری عصبی نوظهور به نام عملکردی نزدیک به طیف سنجی مادون قرمز (fNIRS) بهره می گیرند ، که در آن سنسورهای قرار گرفته در اطراف سر غلظت هموگلوبین اکسیژن دار را نشان می دهند که نشان دهنده فعالیت نورون است.
مشاهده دیگر صفحات
1 2 3
اخبار برش سا
اسلایسر ایرانی با ۴ تیغه مجزا با توانایی بالا در برش محصولات مختلف
عرضه دستگاه اتوکلاو پیشرفته مناسب برای خطوط تولید رب و خیارشور
اخبار صنعت روز دنیا را با برش نیوز دنبال کنید
دستگاه بوجاری دارای استاندارد اروپایی