تلفن تماس برش سا09032109107 -- 09199657303
close

اخبار تکنولوژی و صنعت

چشم مصنوعی با قابلیت چشم انسان تیمی از محققان دانشگاه علوم و فنون هونگ کنگ ، دانشگاه کالیفرنیا و برکلی، چشم مصنوعی با قابلیت چشم انسان ساخته اند که به چشم های انسان نزدیک است . این گروه در مقاله خود که در ژورنال Nature منتشر شده است ، به شرح حال و چگونگی مقایسه آن با همتای انسانی خود می پردازد.

برنامه ها و فیلم های تلویزیونی علمی تخیلی ربات هایی با بینایی برابر یا بیشتر از حد انسان ها به همراه چشم های بیونیک را که در افراد کاشته شده است به تصویر کشیده اند.

متأسفانه ، علم واقعی نتوانسته است با چنین وسایلی همگام باشد - ایجاد دستگاه های تصویری با شکل کروی و شبکیه نیمکره بسیار چالش برانگیز است. در این تلاش جدید ، محققان چشم مصنوعی ایجاد کرده اند که به هم نزدیکتر می شوند ، این مدل بر روی چشم انسان و از جمله شکل قسمت های مختلف آن مدل می شود.
افزایش مهارت رایانه این روزها مردم و مشاغل به دنیای فناوری متکی هستند. در نتیجه ، افرادی که دانش و تجربه چشمگیری با کامپیوتر دارند ، تقاضا میشوند.

با توجه به این روند رو به رشد بازار ، اگر شما نیز مایل هستید که با افزایش مهارت رایانه یک کار سودآور را بدست آورید ، این مقاله مناسب شماست. فراگیری مهارت رایانه ای که می توانند شما را به فرصت های شغلی زیادی برسانند:
1. اکسل و اکسس و بانکهای اطلاعاتی
مهارت مدیریت بانک اطلاعاتی در صدر این لیست قرار دارند.
مایکروسافت اکسل-دسترسی مایکروسافت-آمار-تجزیه و تحلیل داده ها-کمپین Adobe-XML سیستم مدیریت پایگاه داده-Filemaker Pro و...

2. رسانه های اجتماعی ، ایمیل و وبلاگ نویسی
اگرچه افراد فعال اجتماعی هستند ، اما همه نمی دانند چگونه از ابزارهای رسانه های اجتماعی در جبهه حرفه ای استفاده کنند. در چنین سناریو ، داشتن تخصص در نوشتن ایمیل های جذاب اما در عین حال حرفه ای ، نوشتن وبلاگ ها و مدیریت فعالیت های رسانه های اجتماعی بلیط ورود به سازمان های معتبر است.
سیستم مدیریت محتوا (CMS)-تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل- (CSS)-بازاریابی ایمیلی-طراحی صفحه وب-وردپرس-رسانه دیجیتال-بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

3. طراحی گرافیک و پردازش ورد
درک کاملی از مهارت برای ارائه اطلاعات به دست آمده به شکل بسیار خواندنی یکی دیگر از نیازهای بازار است.
فتوشاپ-Adobe InDesign-Adobe Illustrator-اتوکد-CorelDRAW-Microsoft Visual Studio-مایا-Microsoft Word

4- طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزار
توسعه نرم افزار و سخت افزار ، به زبان ساده تر ، به معنای طراحی ، پیاده سازی و آزمایش برنامه های نرم افزاری / سخت افزاری رایانه است. این سودآور ترین مهارت رایانه ای است C ++ - جاوا - پایتون -XML -UI / UX -LINUX- SQL

سرخ کن برقی بخرم یا گازی شاید برایتان سوال پیش بیاید که سرخ کن برقی بخرم یا گازی ؟ در اینجا به چند ویژگی انها میپردازیم.
بیشتر سرخ کن های تجاری از گاز طبیعی استفاده می کنند. سالهاست که اینگونه بوده است زیرا در اکثر کشورها گاز ارزانتر از توان الکتریکی است. با این حال ، سرخ کن های برقی اخیراً مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند و به دلایل خوبی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از تولیدکنندگان هر دو نوع سرخ کن می گوید: "اگر گاز هم قیمت برق باشند ، احتمالاً همیشه با برقی تولید میشوند.

به چند دلیل ، سرخ کن های برقی ذاتاً کارآمد هستند. سرخ کن های برقی 85 درصد از نیروی الکتریکی خود را به گرما تبدیل میکنند- بر خلاف سرخ کن های گازی ، در حالی که این انرژی 50 درصد کارایی دارد.
سرخ کن های برقی اغلب در کارهایی با حجم بالا ترجیح داده می شوند. بیشتر سرخ کن های گازی یک سری از لوله ها را درون روغن حرارت می دهند که به نوبه خود گرما را به روغن اطراف خود می دهند.

عنصر گرمایش یک سرخ کن برقی مستقیماً در روغن فرو می رود. این بدان معنی است که مخازن سرخ کن استرس فلزی ناشی از انبساط و انقباض مکرر را ندارند ، بنابراین به احتمال زیاد عمر آنها طولانی تر خواهد بود. شاید این موضوع خود سبب انتخاب بهترین نوع سرخ کن باشد.
ساختارهای کربن قوی تر از الماس براساس تحقیقات منتشر شده در Nature Communications ، ساختارهای کربن قوی تر از الماس میتواند باشد و نانو لوله های طراحی شده از کربن به ترتیب بیش از 6 و 5 برابر افزایش قدرت و استحکام نسبت به نانولوله های مبتنی بر پرتو را نشان می دهند.

براساس یک مطالعه اخیر دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا و سایر مؤسسات ، نانو لوله های ساختارهای قوی کربن به اندازه نانومتر ایجاد کرده اند که از نظر استحکام و تراکم از الماس قوی تر هستند .
محقق کامرون کروک گفت: "دانشمندان پیش بینی کرده اند که نانو لوله های چیده شده در یک طرح مبتنی بر کربن بسیار باورنکردنی باشند.

" "اما مشکل در ساخت سازه از این طریق بدان معنی بود که این تئوری هرگز اثبات نشده است تا زمانی که ما موفق به انجام آن شدیم." nanolattices تولید دارای بالاترین سفتی مشخص از هر گونه مواد معماری گزارش شده و بهتر از پرتو nanolattices که به طور گسترده در علوم مواد و مهندسی مورد استفاده تحقیقات است .
کشاورزی روباتیک ظهور تجهیزات کشاورزی روباتیک می تواند در بهره وری بیشتر و صرفه جویی در وقت بیفزاید.

این فن آوری تا همین اواخر محدود به مزارع کوچک و محصولات خاص بوده است. اما تولید در مقیاس بزرگ نشانگر یک بازار عظیم است. ترکیبی از پیشرفت تکنولوژی و کاهش هزینه ها باعث می شود نگاه بسیار متفاوتی در این زمینه ها در آینده ایجاد شود.

در خط مقدم سیستمی به نام Dot است که نام آن را مادر مخترع گذاشته است. نقطه نشان دهنده یک بستر کشاورزی 100٪ مستقل ، وسعت زیاد و در مقیاس بزرگ است. از یک تبلت مبتنی بر ویندوز که از طریق یک شبکه محلی به واحد یا واحدها ارتباط برقرار می کند ، استفاده می کند.
پهنای باند بین رایانه لوحی و Dot با این امکان طراحی شده است که امکان انتقال مقادیر زیادی از داده ها را دارد. می توان آن را کاملاً خودمختار در مزرعه و یا با کنترل از راه دور در حیاط ها یا تجهیزات قرار داده شده اجرا کرد.

کشاورزی روباتیک می تواند عوامل منفی کشاورزی را برطرف کند - خطرناک ، کثیف و کسل کننده.
کنترل آلودگی هوا توسط دانشمندان ناسا ، کره جنوبی و آژانس فضایی اروپا در حال همکاری با یکدیگر در "صورت فلکی مجازی" با استفاده از ابزارهای مبتنی بر فضا هستند تا کیفیت جهانی هوا را با جزئیات بی سابقه ای ثبت کنند. برای اولین بار ، کنترل آلودگی هوا توسط دانشمندان صورت گرفته و دانشمندان قادر خواهند بود آلودگی از فضا را بطور ساعتی ردیابی کنند.

اولین ابزار برای پرتاب ، طیف سنجی مانیتورینگ محیط زیست زمینی کره جنوبی (GEMS) در 18 فوریه بود که به فضا نصب شده در ماهواره کره ای نیز مأمور نظارت بر سطح اقیانوس ها شد. طبق گفته امروز ناسا ، در سال 2022 می توانید یک ابزار تقریباً یکسان را به یک ماهواره ارتباطات تجاری به فضا بفرستید. آنها توسط دو ابزار آژانس فضایی اروپا که به ماهواره های کنترل کیفیت هوا موجود در آن ملحق می شوند ، دنبال می شوند که اولین بار در سال 2023 به بازار آمد. داده هایی که آنها جمع آوری می کنند ، تلاش برای کاهش آلاینده ها از جمله دی اکسید نیتروژن ، دود ، فرمالدئید و ذرات معلق در هوا را تقویت می کند. داده های ساعتی آلودگی هایی را که به صورت اپیزودیک ایجاد می شود ، مانند ترافیک ساعتی یا نیروگاهی که برای پاسخگویی به نیازهای اوج برق روشن می شوند ، بهتر جذب می کنند. سازهای ماهواره ای همچنین می توانند ببینند که آیا آلودگی در یک منطقه خاص ایجاد شده است یا اینکه از یک کشور دیگر جابجا شده است
ضد عفونی کردن صحیح تلفن همراه دستمال های ضد عفونی کننده به صفحه گوشی شما آسیب نمی رساند ، اما مواد شیمیایی خانگی نیز وجود دارد که باید هنگام ضد عفونی کردن صحیح تلفن همراه خودداری کنید.

شما از تلفن خود برای چند ساعت در روز استفاده می کنید ، از جمله زمانی که در حال خرید خود در فروشگاه هستید. و مطالعات نشان داده اند كه كورونا ویروس جدید احتمالاً تا 9 روز در بعضی از سطوح زنده مانده است - و این شامل تلفن مورد علاقه شما نیز می شود. این وسیله ای است که مرتباً آن را کنترل می کنید و به قسمت جانبی صورت خود فشار می دهید ، به این معنی که هر باکتری ، ویروس دیگری که راه را بر روی تلفن یا مورد شما بگذارد می تواند به راحتی به پوست شما منتقل شود.

شستن دست ها به روش صحیح می تواند به شما و عزیزان شما در انتقال ویروس کمک کند ، اما راه تمیز کردن گوشی بدون سیب رساندن به آن چیست؟ خبر خوب این است که ضد عفونی کردن دستگاه الکترونیکی شما رسما آسانتر شده است. اپل در وب سایت خود می گوید که شما می توانید با خیال راحت آی فون خود را با دستمال مرطوب ضد عفونی کننده مانند ورق های Clorox تمیز کنید . سامسونگ به وب سایت خود اضافه کرده است که می توانید از محلول مبتنی بر الکل (70٪) استفاده کرده و آن را با پارچه میکروفیبر روی گوشی خود بمالید. با این حال ، هنوز هم عوامل تمیزکاری و تکنیک هایی برای جلوگیری از این کار وجود دارد. در حالی که در ابتدا ممکن است نتایج خوبی را مشاهده کنید ، این روش های سخت تر در نهایت می توانند به صفحه (یا احتمالاً اجزای داخلی) که برای محافظت آنقدر سخت کار می کنید آسیب برساند.

ما می خواهیم به شما بگوییم که از چه مواردی جلوگیری کنید و بهترین راهها برای ضد عفونی کردن صحیح تلفن همراه و تمیز کردن لک های اثر انگشت ، شن و ماسه از درگاه ها و آرایش های سرسخت در صفحه نمایش (اشاره: هرگز با پاک کننده آرایش). ما همچنین به شما می گوییم چگونه از تلفن هایی که دارای مقاومت در برابر آب هستند ، مراقبت کنید .

و در اینجا نکته کاربردی دیگر وجود دارد که می توانید از آنها برای محدود کردن مواجهه با کورونا ویروس استفاده کنید .
چگونه ماهی مرکب در تاریکی ارتباط برقرار می کند در آبهای سرد 1.500 متر پائین تر از سطح اقیانوس آرام ، صدها ماهی مرکب از جنس هومبولت به اندازه انسان از ماهیان فانوس به طول تغذیه می کنند.این شکارچیان با دقت فوق العاده ای حرکت می کنند ، هرگز با یکدیگر برخورد نمی کنند و برای طعمه رقابت نمی کنند. چگونه آنها چنین نظمی را در نزدیکی تاریکی منطقه گرگ و میش اقیانوس برقرار می کنند؟ چگونه ماهی مرکب در تاریکی ارتباط برقرار می کند ؟ به گفته محققان دانشگاه استنفورد و موسسه تحقیقات آکواریوم خلیج مونتری (MBARI) ممکن است ارتباط بصری باشد . این محققان می گویند توانایی ماهی مرکب در درخشش ظریف - با استفاده از اندامهای تولید کننده نور در عضلات - می تواند باعث ایجاد نور پس زمینه برای تغییر الگوهای رنگدانه ای بر روی پوست آنها شود. موجودات ممکن است از این الگوهای متغیر استفاده کنند تا به یکدیگر علامت دهند.

"بنیامین Burford ، دانش آموخته فارغ التحصیل زیست شناسی در مدرسه می گوید:" بسیاری از ماهی مرکب در آبهای کم عمق زندگی می کنند و از این اندام های تولید کننده نور برخوردار نیستند ، بنابراین ممکن است این یک نوآوری اساسی تکاملی برای امکان سکونت در اقیانوس باشد. "شاید آنها به این توانایی درخشش و نمایش این الگوهای رنگدانه ای برای تسهیل رفتارهای گروهی برای زنده ماندن در آنجا احتیاج داشته باشند."
انقلاب هیدروژن هیدروژن فراوان ترین عنصر جهان است و وعده تغییر بازی قدرت بدون آلودگی در مقیاس گسترده را ارائه می دهد.
در حالی که فن آوری های سلول سوختی و هیدروژن (FCH) پتانسیل جایگزین کردن تمام انرژی مبتنی بر فسیلی را دارند ، پیش بینی های محافظه کارانه FCH تا سال 2050 قادر به تولید 2،250 ترات ساعت (TWh) هیدروژن در اتحادیه اروپا باشد. این حدود یک چهارم از کل تقاضای انرژی سالانه را تأمین می کند. به عبارت دیگر ، این مقدار می تواند 42 میلیون اتومبیل بزرگ ، 1.7 میلیون کامیون ، حدود 250 هزار اتوبوس و بیش از 5 هزار و 500 قطار را به سوخت برساند.

سوخت رسانی به آینده سیستم های سوختی در آینده با استفاده از هیدروژن ساخته می شوند. اینها می توانند برای استفاده در جاده و خارج از جاده و در دریا قابل استفاده باشند - به عنوان مثال در کامیون ها یا کشتی ها. در صورت ترکیب با به اصطلاح هیدروژن سبز ، که از منابع تجدید پذیر مانند باد یا انرژی خورشیدی تولید می شود ، این امکان انرژی کم کربن را فراهم می کند.

موسس و معاون رئیس شرکت ، Per Ekdunge ، اصرار دارد كه این فناوری آماده است. "بله ، [هم اکنون] وجود دارد. ما فقط باید موارد را مرتب کنیم و این اتفاق می افتد. اگر بخواهیم به اهداف اقلیمی خود برسیم ، سلولهای سوخت هیدروژن نقش بسزایی خواهند داشت. " در تلاش برای رهاسازی هیدروژن ، اتحادیه اروپا آن را به عنوان یكی از شش منطقه مهم استراتژیك كه در آن اقدامات مهم و سرمایه گذاری لازم است ، مشخص كرد. برای بنگاه هایی مانند پاورسل - که از بودجه مشترک و کمک از برنامه اروپا دریافت کرده اند - این بسیار اهمیت دارد.

Ekdunge توضیح می دهد: "این بسیار مهم بوده است ، اما این تنها پشتیبانی مالی نیست ، بلکه این امکان را برای همکاری بسیار نزدیک با مشتریان - تولیدکنندگان خودرو" و تأمین کنندگان و مؤسسات تحقیقاتی پیشرو نیز دارد.
مشاهده دیگر صفحات
1 2 3 4
اخبار برش سا
اخبار برش سا
فروش چرخ گوشت آلمانی با بالاترین کیفیت
خرید تیغه ی هالد و براکس
فروش برش دهنده موز و خیار بصورت طولی
عرضه بوجاری هوشمند با قیمتی بسیار مناسب