تلفن تماس برش سا09032109107 -- 09199657303
close
top-navigator

دستگاه میوه خشک کن

دستگاه میوه خشک کن bottom-navigator
خشک کن ها ، دستگاه هایی هستند که تولید میوه و سبزی خشک را بروز تر و آسان تر کرده و دیگر نیازی نیست تا کارهای تولید آنها همانند گذشته به صورت سنتی و دستی انجام شوند. از گذشته تولید و مصرف چیپس میوه و سبزی خشک در میان مردم مرسوم بوده اما نحوه تبدیل آن ها از محصول تازه به خشک شده ، کاملا متفاوت بوده و علاوه بر سرعت پایین ، کیفیت محصول تولید شده نیز مناسب نبود.

با پیشرفت تکنولوژی و همچنین تقاضای بالای مردم ، طراحی و ساخت ماشین آلاتی مانند

میوه خشک کن صنعتی

و همچنین دستگاه برش میوه ، مورد توجه صنعت گران و تولیدکنندگان تجهیزات صنایع غذایی قرار گرفت و روز به روز این ماشین ها پیشرفته تر و حرفه ای تر طراحی و تولید شدند.

لازم بذکر است در حال حاضر تولیدکنندگان دستگاههای درایر بسیار زیاد شده اند اما صرفا تولید یک دستگاه و ارائه آن به بازار نمیتواند خاتمه یک روند تولید باشد بلکه اهمیت موضوع نحوه درست خشک شدن میوه جات ، صیفی جات و سبزیجات می باشد.
با توجه به اینکه میوه و صیفیجات دارای درصد رطوبت بالایی میباشند لذا این ماشین آلات باید به گونه ای طراحی شوند که قابلیت خروج درست رطوبت از داخل کابین ها و همچنین یکدست خشک شدن محصولات را داشته باشند که این موضوع نیازمند به رعایت چند مسئله مهم در طراحی آنها میباشد:

 • 1- مقدار دمای داخل دستگاه میوه خشک کن : دمای مورد نیاز دستگاه با توجه به محصول داخل آن می تواند متفاوت باشد و میزان دما باید قابل تنظیم بوده تا بتوان در طیف های مختلفی برای محصولات متفاوت از یک دستگاه خشک کن استفاده نمود.
  قطعا دمای بیش از حد داخل کابین ، باعث تیر شدن محصول شده و کیفیت تولیدات از نظر ظاهر و هم از نظر طعم ، کمتر شده و محبوبیت آن در بازار قطعا کمتر خواهد شد و فروش محصول تولید شده سخت تر خواهد شد و یا با قیمت کمتری فروش خواهد رفت.
  خشک کن های فروشگاه برش سا از نظر سیستم کنترل دمایی کاملا اتوماتیک و قابل تنظیم هستند و برای محصولات مختلف طراحی می شوند.
 • 2- نحوه ی سیرکوله هوا : همانطور که مشخص است یکی دیگر از مواردی که در درست خشک شدن محصولات داخل کابین اهمیت دارد ، نحوه ی گردش صحیح هوای داخل دستگاه می باشد. تعداد فن های مورد نیاز برای یک میوه خشک کن صنعتی و همچنین مقدار هوادهی هر فن با توجه به سایز دستگاه انتحاب می شود که یکی از موارد بسیار مهم در طراحی دستگاه ها می باشند.
  تعداد فن های مورد نیاز در این تجهیزات توسط تیم فنی و مهندسی مجموعه ، مورد بررسی دقیق قرار گرفته و به بهترین روش ممکن طراحی می گردند.
 • 3- عایق بکار برده شده در بدنه دستگاه نوع عایق استفاده شده در بدنه خشک کن بسیار مهم و حائز اهمیت بوده تا بتواند مقدار حرارت داخل کابین را به بهترین نحوه ممکن داخل آن نگه دارد و همچنین تاثیر دمای هوای بیرون به داخل کابین دستگاه به کمترین مقدار برسد.
 • 4- مشعل بکار برده شده در خشک کن صنعتی مشعل یکی از مهم ترین تجهیزات استفاده شده در دستگاه های درایر میباشد که نحوه ی انتخاب آن بستگی به سایز دستگاه دارد که برای هر دستگاه در سایز مختلف ، مشعل مورد نیاز با آن انتخاب می شود.
  مشعل های بکار برده شده در خشک کن های موجود در برش سا از بهترین برندهای موجود در بازار بود و از نظر مشخصات فنی توسط تیم مهندسی این مجموعه مورد بررسی قرار گرفته و انتخاب می شوند.
 • 5- سیستم های کنترلی یکی از مواردی که باید تحت کنترل قرار بگیرند و قبل از این هم در مورد آنها توضیحات کامل داده شد دو پارامتر دما و رطوبت هستند که بایستی توسط اپراتور دستگاه تحت کنترل قرار بگیرند. در اینجا از سیستم های برنامه نویسی شده بر پایه و اساس plc استفاده میشود که نیاز به یک اپراتور متخصص را کمتر می نماید.
ما میتوانیم بنا به درخواست مشتری و نیاز آنها سیستم کنترل از راه دور بر روی دستگاه تعبیه کنیم که البته در

قیمت دستگاه خشک کن میوه

نیز تاثیر گذار است. ما با توجه به درخواست مشتریان و نیاز آنها تجهیزات و ماشین های صنعتی سفارشی تولید مینمائیم تا دقیقا دستگاه مطابق با خواسته های آنها باشد.

ابعاد دستگاه خشک کن میوه با در نظر گرفتن این موضوع که چه مقدار محصول تازه در ابتدا باید در آن قرار بگیرد متفاوت می باشد وتعداد سینی های در نظر گرفته شده در داخل کابین ها نیز تغییر خواهد کرد.
فاصله ی بین سینی ها در خشک کن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و اگر فاصله ی بین آنها کم باشد ، خروج رطوبت از آن میسر نبوده و یا اینکه رطوبت موجود در داخل کابین به درستی نمیتواند خارج شود و خشک کردن مواد داخل دستگاه به درستی انجام نمیشود.

با توجه به اینکه درصد رطوبت موجود در محصولات مختلف ، متفاوت می باشد ، لذا زمان خشک کردن محصولات داخل کابین برای هر محصول با محصول دیگر فرق خواهد داشت و این موضوع معمولا به صورت تجربی قابل دستیابی میباشد.
با توجه به اینکه دمای درون کابین ها قابل تغییر و تنظیم است، اما به این موضوع بایددقت کرد که بالا بردن دمای بیش از حد کابین به منظور سریعتر خشک شدن مواد ، کاری کاملا اشتباه بوده ، زیرا افزایش دمای بیش از حد باعث تیره شدن محصولات شده و کیفیت محصول خشک شده را کاهش می دهد.

متریال های استفاده شده برای بدنه و سینی دستگاه میوه خشک کن باید به گونه ای باشد که از نظر بهداشتی مشکلی نداشته باشدو دچار زنگ زدگی نشود.
خشک کن میوه با توجه به محل نصب و همچنین درخواست مشتری می تواند به صورت چرخدار و یا بدون چرخ (ثابت) ساخته شوند. درب های در نظر گرفته شده برای دستگاه باید استاندارد بوده و باز و بسته کردن درب ها به راحتی و بدون هیچ مشکلی قابل انجام باشد. در صورتی که در ها از پنجره برخوردار باشند براحتی میتوانید محصولات در حال خشک شدن را ببینید و نیاز به باز کردن در ها برای دیدن محصول نیست ، این مورد را نیز میتوانید در هنگام خرید عنوان نمایید.

انرژی مورد نیاز برای دستگاههای خشک کن می تواند بصورت برقی و هم به صورت گازی باشد. معمولا تجهیزات با ظرفیت بالا با سوخت مصرفی گاز ساخته میشوند تا هزینه ی مصرفی انرژی پایین تر شود . اما در مورد دستگاههای کوچک ساخت آنها با انرژی برق مشکلی ندارد و هزینه های برق قابل توجه نمی باشد.

دستگاه خشک کن میوه را میتوان در حالت برقی و گازی به طور همزمان نیز تولید نمود تا

خریدار دستگاه

با توجه به انرژی هایی که در یک زمان به آنها دسترسی دارد انتخاب نموده و از بهترین و ارزان ترین نوع انرژی در منطقه ی مورد نظر خود بهره ببرد. که البته این مورد نیز انتخابی بوده و مشتریان میتوانند در هنگام ثبت سفارش خود این مورد را نیز به امکانات دستگاه خود بیافزایند.

برش سا ارائه کننده انواع دیگر درایر صنعتی به شرح ذیل میباشد. برای مشاهده مشخصات هر دستگاه بر روی نام آن کلیک کنید:
حال شما میتوانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و تمامی سوالاتی که در اینجا پاسخ داده نشده اند را بپرسید و مطمئن باشید بهترین و بروز ترین اطلاعات در اختیار شما به طور رایگان قرار خواهد گرفت. جهت دریافت مشاوره و همچنین دریافت قیمت دستگاه خشک کن میوه با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره های تماس فروشگاه برش سا
09199657303 - 09032109107
اخبار برش سا
اخبار برش سا
فروش چرخ گوشت آلمانی با بالاترین کیفیت
خرید تیغه ی هالد و براکس
فروش برش دهنده موز و خیار بصورت طولی
عرضه بوجاری هوشمند با قیمتی بسیار مناسب